Besedy a pozvánky

KOMPONOVANÉ POŘADY (ANOTACE KE VŠEM KOMPONOVANÝM POŘADŮM NALEZNETE NÍŽE)

Jiří Kráčalik ze svých cest expedice nafotil tisíce fotografií(archiv – 17000 fotografií) natáčel stovky hodin filmů a připravil řadu besed – komponovaných pořadů. Od roku 1980 pořádá v ČR a SR tyto besedy -  kde představuje široké veřejnosti své cesty, krajiny, život lidi …

CHARAKTER BESED

Ve většině pořadů se jedná o komponovaný pořad  - ucelený celek střihu (film, foto, hudba) doplněné slovem autora.  Po skončení pořadu je beseda na dotazy diváků. Program trvá cca 1,5-2h.

MÍSTA BESED

Kulturní domy, kluby, kina, divadla malých forem, knihovny, školy, restaurace-hotely…a další. ..celá ČR a SR

 

KOMPONOVANÉ POŘADY V ROCE 2017

 

21. 3. útery v 19 hodin ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU divadelní sál Domu kultury města Ostravy

13. 4. čtvrtek v 18 hodin V POHORÁCH PO HORÁCH - 1. díl Dům kultury Frýdlant nad Ostravicí

20. 4. čtvrtek v 19 hodin KOUZLO BANÁTU Kino Art Ostrava

25. 4. úterý v 19 hodin EXPEDICE KAVKAZ Dům kultury Frenštát pod Radhoštěm

27. 4. čtvrtek v 18 hodin V POHORÁCH PO HORÁCH 1. díl Komorní klub Ostrava-Hrabůvka

9. 5. úterý v 18 hodin ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU zámek Spálené Poříčí

16. 5. úterý v 19 hodin V POHORÁCH PO HORÁCH 1. díl Dům kultury Frenštát pod Radhoštěm

18. 5. čtvrtek v 19 hodin V POHORÁCH PO HORÁCH 1. díl Kino Art Ostrava

14. 9. čtvrtek v 18 hodin ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU Komorní klub Ostrava-Hrabůvka

 

PŘEHLED BESED – KOMPONOVANÁCH POŘADŮ (film, foto, hudba, slovo)

HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG – ARMAGEDON

Čeká vás třetí nejkrásnější trek v Himalájích. Učaruje vám nejen sedmitisícovka Langtang, ale i atraktivní hlavní město Nepálu, Káthmandú s řadou unikátních památek. Nebudou scházet výlety do okolních míst jako např. Patan, Bhaktapur, Dakshinkali a další.

Videoukázka zde.

ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU

Treking v arktické oblasti. Brody přes potoky s třístupňovou vodou. Putování po ledovcích i arktické tundře. Poznání místní fauny a flóry. Seznámení s místní historií a současností v nejsevernější trvale obydlené části světa.

KOUZLO SVANETIE

Úchvatná scenérie jižního Kavkazu se známými horami jako Ušba (4710 m), Šchara (5193 m) vás bude provázet v tomto pořadu. Navštívíme středověké vesnice kouzelné Svanetie.

SRÍ LANKA - OSTROV KRÁSY

Pojďme společně navštívit pozoruhodný ostrov v Indickém oceánu, který je pro mnohé ostrovem nejkrásnějším. Navštívíme úžasnou tropickou přírodu a divoká zvířata v místním safari. Prohlédneme si řadu budhistických památek. Setkáme se s místními domorodci třeba i na čajových plantážích. Navštívíme kouzelné smaragdové pobřeží tohoto ostrova.

ACONCAGUA – BOJ O PŘEŽITÍ

Výstup na nejvyšší horu amerického kontinentu, takřka sedmitisícovou Aconcaguu, patří bezesporu k životním zážitkům. Naše expedice však při výstupu uvízla na pět dní ve výškách okolo 6000 m.n.m. v pověstném Viantu Blancu – ve vichřici, mrazu, sněžení.  Únik byl nemožný - začal boj o přežití.

Videoukázka zde.

VYSOKÉ TAURY

Patří k nejvyšším pohořím Rakouska. Navštívíme největší Krimmelské vodopády. Vystoupíme na "třítisícovky". Budeme trekovat pod nejvyšší horou Grossglockner a prohlédneme si také nejkrásnější muzeum Vysokých Taur.

EXPEDICE 3700 KM NAMIBIÍ

Navštívíme pozoruhodnou zemi afrického kontinentu. Poušť Namib, skalnaté hory Spitzkoppe, kmen Himbů a safari Etosha.

FANSKÉ HORY (TÁDŽIKISTÁN)

Pořad vás zavede do nejkrásnějších oblastí pětitisícového pohoří v Tádžikistánu. Setkání s místními lidmi žijícími v téměř středověkých vesnicích, flóra, fauna a úchvatná nedotčená příroda.

2700 KM THAJSKEM

V tomto pořadu navštívíte nejen pralesy s pijavicemi, ostrovy a budhistické chrámy nejen v Bangkoku, ale dozvíte se také něco o pozoruhodném životě domorodců.

EXPEDICE KAMČATKA

Do pekla i ráje. Vulkány, ledovce, tajga, tundra, flora. Návštěva Petropavlovsk-Kamčatskij – Esso. Život domorodců na Kamčatce.

DALEKÁ CESTA NA SEVER

Norsko. Cestování středním a jižním Norskem, pohoří Rondane, Jotunheimen, Hardangervirda, nejvyšší vrchol Norska – Galdhopiggen, Trollstigen, vodopády, peřeje, flora, hl. město Oslo,…

KRÁSY IRSKA

Putování po zeleném ostrově vás jistě uchvátí. Příroda, flóra, památky nejen Irska, ale i jižní Anglie a Walesu, vás budou provázet tímto pořadem.

KOUZLO BANÁTU

Navštívíme kouzelné a rázovité české vesnice jižního Rumunska v oblasti Banátu. Setkáme se s českými krajany, obhospodaříme políčka vesnic Svatá Helena, Gernik, Rovensko…

APUSENY – PASTORÁLE RUMUNSKÉHO KRASU

Nejkrásnější a nejromantičtější pohoří Rumunska jsou bezesporu Apuseny – propasti, jeskyně, salaše, domorodci, flora…Cetatea Ponorului, Bortig, Radesi, ledová jeskyně Focul viu, Scarisoara,…

EXPEDICE URAL

Treking v divoké přírodě středního a severního Uralu.  Putování tajgou i tundrou, flóra, fauna a domorodci v odlehlých oblastech Ruska.

JULSKÉ ALPY... KDE BŮH ZANECHAL SVÉ SRDCE

Slovinsko se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších vápencových Alp; výhodou je přitom blízká dostupnost z ČR. Vystoupáte na překrásný vrchol Špik, ocitnete se na nejkrásnějším místě Sleme a vykoupete se v Bohinjském jezeře. Nebude chybět krátká návštěva největšího muzea 1. světové války.

DOLOMITY

Jedny z nejkrásnějších hor alpského systému. Dostaneme se k atraktivnímu masivu Tre Cime di Lavaredo, vystoupíme na třítisícovku Piz Boe v masívu Gruppo del Sella, nebo navštívíme známou oblast San Martino di Castrozza atd.

NEJZNÁMĚJŠÍ VRCHOLY ALP

V tomto pořadu vystoupíme na několik nejatraktivnějších a nejvyšších vrcholů Alp jako např. Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Wildspitze, Grossvenediger, Gran Paradiso, Breithorn, Sella, Tofana, Monte Cristallo a další.

Videoukázka zde.

ISLAND

Do ohně a ledu nejkrásnějšího ostrova. Putování Islandem – sopky, ledovce, výstup na nejvyšší horu Islandu Hvannadalshnukur, vodopády, flora,…

EXPEDICE KAVKAZ

Kavkaz patří k nekrásnějším pohořím přední Asie. Navštívíme oblasti centrálního Kavkazu Prielbruse a Dombaje. Vystoupíme na řadu tří a čtyřtisícovek včetně nejvyšší hory Elbrus 5 644 m. Flora, fauna,…

VELEBIT ANEB PO STOPÁCH VINNETOUA

Pořad vás zavede do nejkrásnější oblasti chorvatského vápencového pohoří Velebit. Navštívíte ta nejatraktivnější místa, kde se natáčely různé scény z jednotlivých dílů populárního filmu Vinnetou.

BENÁTSKÉ OBRÁZKY

Podíváme se na ty nejcennější památky Benátek, chrámy, muzea, Dóžecí palác, Ponte Rialto, San Marco. Přičichneme k historii, malířství, sochařství, projedeme se i na gondole po kanálech Benátek

ŘÍMSKÉ OBRÁZKY

Seznámíme se s nejcennějšími památkami Říma a Vatikánu – nejznámější náměstí a fontány…např. Španělské schody, Fontána Di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Vatikán, chrám sv. Petra, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple…Navíc se podíváme do NEAPOLE, na VESUV a do POMPEJÍ

LONDÝNSKÉ OBRÁZKY

Procházka Londýnem s nezapomenutelnou atmosférou hlavního města Velké Británie. Navštívíme nejznámější památky Tower Bridge, Buckinghamský palác, Big Ben, Národní galerie atd.

PAŘÍŽSKÉ OBRÁZKY

Procházka nejznámějšími kulturními a historickými místy kouzelné Paříže.

OBJEDNÁVKA BESED – KOMPONOVANÝCH POŘADŮ

Výhradně osobně kdykoliv na tel. 00420 603 871 937 nebo na e-mail: j.kracalik@outdoorfilms.cz
CENA: dohodouOdkazyKontakty
Emailová adresa: j.kracalik@outdoorfilms.cz Telefon: +420 739 016 466 Mobil: +420 603 871 937 Webové stránky: www.jirikracalik.cz