Publikační činnost a články

DRAMA PŘED KAMEROU

kniha k 10. výročí MFOF

Publikace Drama před kamerou představuje některé z našich nejvýznamnějších cestovatelů-filmařů. Profily, rozhovory a bohaté zážitky jednotlivých dobrodruhů, sportovců, badatelů, etnografů, přírodovědců, spisovatelů...jsou doplněny unikátními fotografiemi z jejich významných cest, expedic či filmařských projektů.

A tak se s knihou dostaneme na nejvyšší vrcholy planety, do tajemných hlubin podmořského světa, na nejstudenější místa planety, do tajuplné tmy podzemí, ale také splujeme dravé řeky, na jachtě obeplujeme svět, přejdeme pouště, projdeme džungle nebo navštívíme záhadné národy a primitivní kmeny.

Právě z odlehlých a ztracených míst Země přinášejí cestovatelé svá svědectví ve svých dokumentárních filmech a v této knize zachycené jednotlivé příběhy pak dokládají, že filmaři často neměli nouzi o mnohovrstevnaté zážitky a mnohokrát stáli na hranici života a smrti.

Publikace, sestavená zakladatelem a ředitelem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Jiřím Kráčalíkem, je také ohlédnutím za deseti ročníky festivalu, který každoročně proputuje víc jak třiceti městy Česka a Slovenska a jenž patří k největším svého druhu na světě. Kniha vás jistě zaujme a bude inspirovat k cestám a netušeným dobrodružstvím.

2. díl DRAMA PŘED OBJEKTIVEM

Druhý díl nás opět zavede v rozhovorech a mnohdy dechberoucích životních příběhů mezi vrcholové sportovce outdoorového sportu jako např. Klára Kolouchová, Miroslav Jakeš, Pavol Rajtár, Jan Červinka a další.

Obě knihy zakoupíte v řadě knihkupectví nebo přímo u vydavatele.

 

Další činnost

Jiří Kráčalík doposud publikoval v řadě časopisů, bulletinů a v denním tisku, kde mu vyšly desítky a desítky odborných článků, statí a reportáží. Taktéž publikuje řadu fotografií, vydává katalogy a kalendáře.

V roce 1992 zakládá vydavatelství časopisu Turistika a Hory s.r.o., kde vydává periodikum, kterým je ilustrovaný a barevný dvouměsíčník TURISTIKA a HORY zabývající se odbornými články z oblasti turistiky, trekingu a cestovního ruchu.

V rámci rozšíření činnosti cestovní kanceláře a zakládání Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, vydávání časopisu předává s veškerými právy svému zaměstnanci. Nyní časopis vychází pod novým názvem Treking v elektronické podobě.

 

 

 


OdkazyKontakty
Emailová adresa: j.kracalik@outdoorfilms.cz Mobil: +420 603 871 937 Webové stránky: www.jirikracalik.cz